spadochron

Zatańcz ze mną tango

W poniedziałek pierwszego lipca, w samo południe, na stronie wydawnictwa Ridero ukazała się moja powieść “Tango z koniem”. https://ridero.eu/pl/books/tango_z_koniem_1/

“L’esprit qui ne lit pas maigrit comme le corps qui ne mange pas” (Dusza, która nie czyta chudnie jak ciało, które nie je) pisał Wiktor Hugo.

Dla mnie to czysta przyjemność przerzucać strony książek, wdychać zapach farby drukarskiej, czuć pod palcami teksturę papieru. “La leçon d’equitation” Sary Gruen zasiała w mojej wyobraźni ziarno, które puściło korzenie, zakwitło i wydało owoc w postaci “Tanga z koniem”.

Sara Gruen wspomaga organizacje prozwierzęce. Polscy czytelnicy znają jej powieść “Woda dla słoni”. Wzorem tej kanadyjskiej pisarki postanowiłam zysk ze sprzedaży książki przeznaczyć na pomoc fundacjom zajmującym się bezdomnymi zwierzętami.

O czym mówi “Tango z koniem”? To nie jest łatwe pytanie, gdyż jest wiele wątków, wiele historii, które się łączą w jedną całość jak elementy układanki. Jest to opowieść o przyjaźni, namiętności, potrzebie znalezienia własnego miejsca. Jest też mroczna strona – zdrada, chęć zysku za wszelką cenę, kradzież, a właściwie zamiana koni. W tym gąszczu musi odnaleźć się Zuzanna, naiwna idealistka, która myśli, że dobro zawsze zwycieża. Czy ma rację?

Dowiesz się, gdy zatańczysz tango.

Kasia Godefroy – Kasia z rancho – nauczyła się płynąć pod prąd. Przez trzynaście lat pracowała w hurtowni farmaceutycznej. Wyjechała jako opiekunka do dzieci w St. Nom La Breteche, nauczyła się języka francuskiego i zapałała chęcią zmiany życia. Kocha Paryż – miasto mody i beretów, czemu dała wyraz w powieści „Tango z koniem”. Fascynują ją królowie Francji, zna na ich temat mnóstwo anegdotek. Groom z pasją do kaligrafii, pracowała jako instruktor jeździectwa w klubie sportowym w Normandii; doprowadziła grupę młodych woltyżerek do Mistrzostw Francji. Obecnie prowadzi pensjonat dla koni. Podziwia: przyrodę, malarstwo Ingresa, muzykę Mozarta. Marzy o wyjeździe do Wiednia na Koncert Noworoczny, przy okazji chętnie odwiedzi Wiedeńską Szkolę Jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.