• motywacja

  Brakujący element

  Aby osiągnąć cel ważna jest dobra organizacja i wyeliminowanie toksycznych działań, które przeszkadzają w rozwoju. Możesz spędzić mnóstwo czasu na wyobrażaniu sobie celów, które chcesz osiągnąć. Bez podjęcia konkretnych czynności nie uda ci się ich zrealizować; a do podjęcia działań potrzebna jest motywacja.

 • motywacja

  C jak champion

  Wie pan jakie było moje życie? Nie mowię o sukcesach, ani nawet o wypadku, czy śmierci mojego konia. Mówię o tym, że cały mój czas poświęcałam jeździe konnej. Byłam pozbawiona towarzystwa koleżanek, nie chodziłam do szkoly, gdyż szkola ograniczyłaby czas moich treningów.Jeżeli jesteś gotowy/a na tyle poświęcenia, to rób jak Annemarie, bohaterka "Lekcji jazdy" i jej koń Harry; ćwicz po kilka godzin, nawet jeżeli na drugi dzień nie usiądziesz, ćwicz, bo trening czyni mistrza.

 • motywacja

  Magia rytuałów

  Pomimo naszych chęci, aby wieść życie śwadome funkcjonujemy używając automatycznego pilota. Pomiędzy licznymi zajęciami mamy mało czasu dla siebie. Szkoda, bo to jest centrum udanego życia.Rytuały - małe gesty, które na stałe wchodzą do codziennego planu zajęć, mają właściwości magiczne. Działają na mózg. Regularnie wykonywane wpływają na samopoczucie. Pozytywna energia, feel good, działa we wszystkich domenach. Rytuały dobrze przygotowane i realizowane pozwalają zadbać o własne ciało - tak jak na to zasługuje, otoczyć opieką psyche, po to aby rozwinąć kreatywność, pozwolić sobie na realizowanie marzeń. Witaj w rituel power!

 • motywacja

  Konsekwencja

  Gdy uczymy się nowych rzeczy, na wstępie nie wychodzi nam najlepiej. Bez względu na to za jaką dziedzinę się zabierzemy poczatki są trudne. Jeżeli jest to joga, mamy problem z utrzymaniem odpowiedniej postawy ciała, z oddechem, z naśladowaniem ruchów prowadzącego. Pierwsze kroki w kaligrafii to czarna rozpacz, bo litery wygladają jak w zeszycie pierwszoklasisty - koślawe; albo za małe, albo rozdęte jak balony. W jeździectwie jest podobnie. Trzeba przełamać własną słabość, zniechęcenie, negatywne myśli: "to nie dla mnie", "nigdy się nie nauczę" i konsekwentnie pracować dalej.